Pradedantiems vykdyti individualią veiklą
Sveikiname, jei jau apsisprendėte ir norite pradėti verslą, realizuoti savo idėjas. Pasirinkdami vykdyti veiklą pagal individualios veiklos pažymą sutaupysite ir laiko, ir pinigų, nei pasirinkę kitą juridinę formą. Atkreipiame dėmesį į kelis svarbiausius aspektus, kurie susiję su vykdomos individualios veiklos apskaita: vedami apskaitos dokumentai ir mokami mokesčiai.
Jei dar neturite Individualios veiklos pažymos, patariame užsiregistruoti jau dabar:
- Prisijunkite prie asmeninės elektroninės bankininkystės
- Eikite į elektroninių paslaugų sritį ir pasirinkite „VMI e.deklaravimas“.
- Prisijungę prie manoVMI pateikite prašymą individualiai veiklai užregistruoti.
Vykdykite savo veiklą, teikite paslaugas ar parduokite prekes.
Apskaitos dokumentai
Parduodami prekes ar paslaugas klientams išrašykite pinigų priėmimo kvitus, pageidaujant ir sąskaitas faktūras. Kaupkite iš tiekėjų gaunamas sąskaitas faktūras. Pirkimo ir pardavimo dokumentų duomenis registruokite „Individualios veiklos pajamų ir išlaidų apskaitos žurnale“. Jį galima pasigaminti pačiam ir pildyti kompiuteriu arba įsigyti apskaitos blankais prekiaujančioje parduotuvėje.
Jei prekybą vykdote uždaroje patalpoje ir tai nėra Jūsų gamybos gaminiai, tada turėsite įsigyti kasos aparatą. Kasos aparatas yra privalomas prekiaujant maisto produktais. Turint kasos aparatą vietoje minėto žurnalo pildomas „Individualia veikla besiverčiančio gyventojo kasos aparato kasos operacijų ir išlaidų apskaitos žurnalas“.
Mokamos įmokos ir mokesčiai
Per einamą mėnesį Sodrai turite sumokėti 36 Eur privalomąją sveikatos draudimo įmoką. Jei jau esate įdarbintas pagal darbo sutartį kitoje darbovietėje ir už Jus sveikatos draudimo įmokas išskaito darbdavys, tada PSD įmokų mokėti nereikia.
Ataskaitiniam laikotarpiui pasibaigus turėsite iki gegužės 1 d. deklaruoti uždirbtas pajamas ir susimokėti apskaičiuotą gyventojų pajamų mokestį bei Valstybinio socialinio draudimo įmokas (28,7 proc. nuo pusės apmokestinamųjų pajamų). Taip pat mokamas gyventojų pajamų mokestis, kurio tarifas svyruoja nuo 5 iki 15 proc. priklausomai nuo uždirbtų pajamų.
Įdarbinus darbuotojus, tapus PVM mokėtojais, daugėja teikiamų deklaracijų skaičius ir mokamų mokesčių sumos valstybinėms institucijoms. Jei buhalterinės apskaitos našta individualios veiklos savininkui tampa per didelė - laikas skambinti MUMS.
-Utenos apskaita